Sayfalar

PostHeaderIcon Bugün; Aşk’ın Günüdür. Aşk’ın Günü Her Gündür…

Bugün; Aşk’ın Günüdür. Aşk’ın Günü Her Gündür…

Bugün; Aşk’ın Günüdür. Aşk’ın Günü Her Gündür...

Bugün; Aşk’ın Günüdür. Aşk’ın Günü Her Gündür…

Bugün; çığlıkların suskunluklara dönüştüğü gün. Bugün; aşkın doğasının aklın doğasını parçaladığı gün. Bugün, ellerinde bir yaprağın can bulduğu gün. Kelimelerin cümle olmaktan vazgeçtiği, gözyaşlarının akıp akıp cehennemi tükettiği gün. Sonsuzluğun tanımının aşk olduğunun anlaşıldığı, gözlerindeki hareleri esamemin zapt ettiği gün. Bugün sonsuz hükmedişle kalbime ebediyen hükmettiğin gün. Yıkılmayan duvarların yıkılacağının, çözülmeyen düğümlerin çözüleceğinin müjdelendiği gün. Bir rüzgâr esintisinin en içli duaları haykırdığı, bir toprak serinliğinin en alevli aşklara karıştığı gün bugün! Buz çöllerine aşkın haritasının nakış edildiği, gökyüzündeki aşk seremonisinde raks edildiği gün. Bugün söylenmemişlerin söyleneceği, görülmemişlerin görüleceği gün. Ey Aşk! Sen; bugün ve her gün.

 

     Bugün; bir deniz kıyısında kalbine gizlice sızdığım gündür. Tüm haykırışların boşa çıktığı, tüm direnişlerin anlamsızlaştığı gündür. Çilekeşlerin piri olduğum gündür bugün. Başka bir mağrurlukla mağrurlaştığım, tanımsız bir gözü karalıkla sana aktığım gündür bugün. Kâinatı heybetim ile titrettiğim, aşkın heybetine usulca boyun eğdiğim gün. Her şeyin sana dönüştüğü, sen olduğu, hiçbir şeyin senden bağımsızlaşamayacağı anların başladığı gündür bugün. Habersizce aşka uçulan, kaçışı olmayan karanlıkların aydınlandığı gün bugündür. Âdem’in ilk kez Havva’ya meftun olduğu gündür bugün. Zerresine günah değmemiş bir aşkın cenneti aydınlattığı gündür bugün. İnkârın belini büktüğüm gün bugündür. Sen bilmesen de, gecelerine ilk kez hükmettiğim gün bugündür.

 

     Bugün; aslında seni hep tanıdığım ve senden hiç ayrı olmadığımı ruhumda hissettiğim gündür. Aklın dirayetinin çatırdadığı gün bugündür. Direnme ey yar! Beyhude uğraşın! Kalbini ellerime aldığım gün bugündür. Ben ilk kez dokununca ellerine, sonsuza dek senin olduğum gündür bugün. Çürük olduğu iddia edilen tüm renklerin aşkın rengine dönüştüğü gündür. Her rengin yoluna kurban olduğu gündür. Bugün; renksizliğin bile, sen olmak için çırpındığı gündür.

 

     Bugün; uzaklaştıkça bana yaklaştığın gündür. Aşkın kâinatta bölündüğü gündür bugün. Her parçaya nüfuz ettiği gün bugündür. Aslını inkâr ederek kaçışan meczupların, aslını inkârdan vazgeçtikleri gündür bugün. Kıyamette savrulan an parçacıklarının doğduğu gün bugündür. Bugün ahrette sorulacak hesaba, aşkın mihenk taşı olduğu gündür. Aşkın korkulan bir esaret olduğu gündür. Esaretten kurtuluşun mümkün olmadığının anlaşıldığı gün de bugündür. Bilmiyor musun ey yar?! Bugün; aşkın ölümden de yaşamdan da büyük olduğu gündür! Hiddet dolu tüm cümlelerin aslında birer yalvarış olduğunun ayyuka çıktığı gündür bugün. Aşkın yurdunun secdeler olduğunun anlaşıldığı gündür bugün.

 

     Bugün; tüm çağlayanların aşkın nehrinde durulduğu gündür. Güneşin bir kalbin içinde kavrulduğu gün bugündür. İnançsızların aşkın kapısından kovulduğu, hainin ihanetinin suratına vurulduğu gün bugündür. Bugün; aşka yazılan şiirlerin tamamlandığı gündür. Kâbuslara set çekilen, baharlarda mest edilen gün bugündür. Aşkın hicabının gönlünde pervaz ettiği gün bugündür. Bakışlarında peyda olan özlemin, artık bir bakış ile doyamayacağı gün bugündür. Gözlerine olan vurgunluğumun ebediyete mühürlendiği gündür bugün. Korkularının alnının çatından vurulduğu gün de bugündür. Anlatılmayanların anlatıldığı, dinlenilmeyenlerin dinlenildiği gün, hiç konuşulmasa da hep anlaşılan gün bugündür.

 

     Bugün; kimsenin bilmediği sırların aşkta gizli olduğunun anlaşıldığı gündür. Kâinatın anahtarının aşk olduğunun fark edildiği, yine de; kâinatın, aşk taşıyan bir gönülden dar olduğu gün bugündür. Bedenimden kaçan ruhumun bedeninde saklandığı gün de bugündür, aşk makamına yükseldiğim gün de. Sükût edilen her günün aslında konuşmak olduğunun anlaşıldığı gün bugündür. Bugün, her gündür. Sensiz hiçbir şeyin var olamayacağının kabulüdür bugün. İşte, mantık ilkelerinin çöktüğü gün de tam bugündür! Engellerin aşılıp aşılıp Hakk’a yürünülen gün bugündür. Hiç yaşanmamışların hep yaşandığı gündür bugün.

 

     Bugün; aşk’ın günüdür! Aşk’ın günü her gündür!

 

 

Alıntıdır

2.420 Okuma


1 Yorum “Bugün; Aşk’ın Günüdür. Aşk’ın Günü Her Gündür… için.. ”

 • Admin says:

  – Sigara gibi olacaksın bu hayatta…
  Üzerinde “öldürür” yazacak,
  Ama;

  ” V a z g e ç i l m e z ” olacaksın.

  http://resim.unutama.com/vazgecilmez-olacaksin.jpg

Hadi Sende Ekle

Site İçi Arama
Adsense